Imprezy, wyjazdy firmowe, a szkolenia

Często na imprezach firmowych planuje się prowadzenie szkoleń. Jest to jak najbardziej dobry pomysł pod warunkiem, że jest to dobrze zorganizowane. Jeśli planujemy szkolenie to warto, aby miało ono w jakimś stopniu wymiar integracyjny, a najlepiej żeby łączyło funkcję edukacyjną i integracyjną.


Ile szkolenia, a ile zabawy na wyjeździe integracyjnym?

To zawsze trudne pytanie, ja jednak uważam, że jeżeli integrujemy pracowników firmy to warto to robić w sposób mądry, czyli taki, który realizuje cele zarówno firmowe, jak integracyjne. To, co najbardziej ludzi łączy to oczywiście praca i współpraca (to najczęstsze tematy na imprezach integracyjnych). Oczywiście ludzie chcą się bawić, ale dobrze jak ta zabawa poprzedzona jest mądrą edukacją. Wyjazd firmowy to często moment, w którym szczerze można porozmawiać o tym, co się dzieje w firmie i pomiędzy poszczególnymi współpracownikami.

Jakie tematy szkoleń poruszać na wyjeździe integracyjnym?

By połączyć integrację ze szkoleniem warto poruszać się wokół tematów tj.: efektywna komunikacja w firmie, współpraca w zespole, lepsza organizacja pracy, poszukiwanie strategicznych kierunków rozwoju. To tematy, które z jednej strony sprawiają, że ludzie się otwierają i rozmawiają o firmie, a z drugiej strony mogą lepiej poznać siebie i swoich współpracowników.

Co można zyskać dzięki szkoleniom na imprezach integracyjnych?

Na szkoleniach integracyjnych połączonych ze szkoleniami można uzyskać wiele ciekawych informacji od pracowników nt. funkcjonowania firmy w codzienności. W odpowiedniej atmosferze ludzie mówią o tym, czego potrzebują i co można ewentualnie poprawić we współpracy między działami czy w ramach polepszenia procesów firmy. Odpowiednio połączona rozrywka i zabawa z edukacją może doprowadzić do ciekawych wniosków, które można wdrożyć w funkcjonowanie firmy na co dzień.

Czego unikać na wyjazdach szkoleniowo integracyjnych?

Na szkoleniach integracyjnych warto unikać tematów bardzo technicznych, dotyczących aspektów prawnych, czy też BHP. To tematy zazwyczaj mało interesujące dla uczestników i nie wprowadzające dobrych postaw na wyjeździe integracyjnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *